Kelimenin tam anlamıyla İngilizce’den tercüme edilen sour kokteyller “ekşi kokteyller” anlamına gelir. Bu nedenle tat bakımından tatlı kokteyllerden farklıdırlar. Ekşi içeceklerin temelinde aslında çoğunlukla limon suyuyla temsil edilen bir asit bileşeni bulunmaktadır.

Tatilin taptaze havası, güneşin sıcaklığı ve denizin serinliği, plajın eşsiz bir keyif kaynağı olduğunu hepimiz biliriz. Lucca Beach’de deniz kenarında uzanırken, biraz  serinlemek ve boğucu sıcaklıktan uzaklaşmak için en iyi tercihlerden biri Sour kokteyllerdir. İşte, Bodrum Lucca Beach’de deniz kenarında sipariş verebileceğiniz Sour kokteyller! 

En iyi Sour Kokteyller 

Yüksek alkollü içkiler ekşi kokteyllerin üç temel maddesinden biridir. Dolayısıyla her alkollü içki farklı bir içeceğin ortaya çıkmasına neden olur. Ve bunun sonucunda dünyadaki her ülkenin geleneğine bağlı olarak Viski Sour kokteyli ve Votka sour başlayarak ekşi kokteyllerin coğrafyası oluşur.

Ekşi içeceklerin en güzel örneklerinden biri Daiquiri’dir. İçinde Orta Amerika adasından gelen beyaz rom, limon suyu veya limon ve biraz şekerle birleştirilir. Daiquiri’nin başarısının sırlarından biri de diğer ekşili içeceklerde olduğu gibi olgun narenciye kullanmaktır. Bileşenler arasında bulunması gereken denge önemlidir. Daiquiri tariflerine göre limon suyu miktarının romun yarısı kadar olması son derece önemlidir. 

Margarita plajda güneşlenirken keyif alabileceğiniz harika bir başka kokteyldir. Tequila, Cointreau veya Triple Sec ve taze limon suyu ile yapılır. 

Margarita’nın sırları arasında bardağın kenarını süsleyen tuz da var. En iyi ekşi kokteyllerin listesi, koyu rom, ananas ve portakal suyu, nar şurubu ve şeker veya baldan elde edilen Planter’s punch ile tamamlanmaktadır. 

Lucca Beach’in Mojitosu 

Mojito, Lucca Beazh gecelerinde ya da deniz kenarında şezlongda yudumlanabilecek en popüler kokteyllerdendir. Ferahlatıcı lezzeti sayesinde en sıcak günlerde şemsiye altında dinlenmek için idealdir. Lezzetli bir Mojito hazırlamak için tarifte hafif rom, limon, biraz maden suyu, şeker kamışı ve biraz taze nane yaprağı bulunması gerekir. Her şey bir kaşıkla dikkatlice karıştırılmalı ve bol buzla servis edilmelidir. 

Plajda Pina Colada 

Bu tropikal lezzetli kokteyl, ananas suyu, hindistancevizi kreması ve beyaz romun mükemmel bir karışımıdır. Plajın hafif esintisi ile birlikte içtiğinizde adeta bir tatil cennetinde olduğunuzu hissedersiniz. 

Ekşi kokteyllerle plajın keyfini çıkarırken serinletici ve lezzetli ekşi kokteyllerin tadını çıkarabilirsiniz. Her biri kendine özgü lezzetler sunar ve tatilinizi daha da özel hale getirebilir. 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: