Dry Martini veya kısaca Martini olarak da bilinen Martini kokteyli, cin ve kuru vermut bazlı en beğenilen yemek öncesi içeceklerden biridir. Bir aperitif olarak mükemmeldir, ancak her damak tadına uygun değildir. Aslında kuru ve güçlü bir tada ve %29,8 gibi yüksek alkol içeriğine sahiptir. Bununla birlikte, cin dozlarını değiştirerek elde edilebilecek farklı varyasyonlar sayesinde Bodrum Lucca Beach’de en popüler kokteyllerden biri olmaya devam ediyor.

Margarita ve Manhattan için de kullanılan ters konik bir bardak olan tipik Martini bardağında zeytin veya limon kabuğu rendesi ile servis edilir. Mükemmel bir Martini kokteyli hazırlamak için dozları ve adım adım tarifi öğrenin ve ayrıca Vodka Martini ve Vesper Martini gibi alternatif versiyonlarını da deneyebilirsiniz.

Malzemeler

  • 6 cl Cin
  • 1 cl Kuru Vermut
  • Yeşil Zeytin
  • Buz

Dry Martini Kokteyli Nasıl Hazırlanır?

  • Dry Martini hazırlamak için öncelikle bardağı soğutmak için bardağın içine birkaç buz küpü koyun.
  • Kokteyl hazırlamak için kullanılan karıştırma camını buzla doldurun
  • Ardından, önce vermutu, ardından cinleri dökün ve bir bar kaşığı ile karıştırın. Bardaktaki buzu çıkarın ve süzgeçle süzerek içeceği Martini bardağına dökün.

Dilerseniz yanına salamura zeytin ile eşlik edin. Martini kokteyli servise hazır! Makarna, balık ve tütsülenmiş yemeklerle mükemmel uyum sağlar.

Tavsiye

Mükemmel bir Martini elde etmek için mükemmel kalitede cin ve vermut tercih edin. Martini bardağını zeytinli görmeye alışık olsak da aslında yanında servis etmek daha doğru olur. Ancak isterseniz, çekirdekleri çıkarılmış olanları vermutta biraz ıslatarak ekleyebilirsiniz.

Martini kokteylini hazırlamak için çalkalayıcı kullanmayın. Aslında buz, kokteylin süresini uzatır, alkol içeriğini düşürür ve aromasını değiştirir. Bu nedenle, genellikle vermut, marsala veya şeri gibi hassas malzemelerin karıştırıldığı karıştırma camı kullanılır.

Varyantlar

Temel Martini tarifinden başlayarak, size en uygun tatlılık derecesini bulmak için cin dozlarını değiştirebilirsiniz. Örneğin dozları artırarak Ekstra Dry Martini elde edebilirsiniz. Sweet Martini ise cin ve kırmızı vermutla yapılan ve maraschino kirazıyla servis edilen daha tatlı bir versiyondur.

Bodrum Lucca Beach’te Dry Martini Keyfi

Bodrum’da bu özel kokteyli yudumlamak için başka bir yer yok! Lucca Beach’de, gün batımında kokteyller eşliğinde Akdeniz esintili yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Tüm zamanların klasiklerinden, birinci sınıf yaz kokteyllerine kadar her şeyi burada bulacaksınız. Tüm malzemelerin yerel ve organik olarak tedarik edildiği, Dj performansları eşliğinde renkli Bodrum tatiliniz için Lucca Beach’e mutlaka gelin!.

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: