Güneşin sıcaklığı, muhteşem Akdeniz manzarası ve elinizde enfes soğuk bir yaz kokteyli ile Bodrum Lucca Beach’de olmaktan daha iyi ne olabilir? Yaz mevsimlerinde serinletici kokteyllere olan özlem daha da artıyor! Ağız sulandıran tatlı meyve tatlarından canlandırıcı naneli içeceklere, en canlandırıcı yaz kokteylleri için en iyi seçimlerimiz sizi tropik bir cennete götürecek.

 

Kozmopolitan

Bodrum Lucca Beach En İyi Yaz Kokteyli

Bir Lucca klasiği olan ve yazın tatlı bir kokteyli yudumlamayı sevenler için Kozmopolitan mükemmel bir yaz kokteyli! Canlandırıcı meyvemsi tadı ve benzersiz rengi ile votka, cointreau ve kızılcık suyunu harmanlayan Cosmo, oldukça popüler bir kokteyldir. Cosmo, 1980’lerde, elinde bir Martini bardağıyla görülmesi için Martini sipariş eden insanların sayısına hayret eden Cheryl Cook tarafından yaratıldı. Bu, ona bir Martini bardağında görsel olarak hoş görünen ve daha fazla kadına hitap eden bir içecek yaratma fikrini verdi.

 

Pina Colada

Bodrum Lucca Beach En İyi Yaz Kokteyli

Pina Colada, plajda geçirilen bir günün vücut bulmuş hali olan çok popüler bir yaz ziyafetidir. Tatlı soluk rom, taze rendelenmiş hindistan cevizi ve ananas suyunun birleşimi sayesinde lezzet dolu bir içecektir. Lucca Beach’de   şemsiye altında içilen bu içeceğin lezzetinie doyamayacaksınız.

 

Sex On The Beach

Bodrum Lucca Beach Yaz Kokteyli Sex on The Beach

Sex on the beach, adından da anlaşılacağı gibi deniz kenarında hazırlanan en iyi kokteyllerden biridir. Tarif, buz, votka, portakal suyu, greyfurt suyu ve çilek şurubu karışımını içerir. Votkanın narin aroması, meyvelerin tatlı aromalarıyla mükemmel bir şekilde birleşerek canlandırıcı ve yazlık bir içecek ortaya çıkar.

 

Mojito Yaz Kokteyli

Bodrum Lucca Beach Mojito

Mojito, deniz kenarında bir şezlongda yudumlamak için en popüler kokteyllerden biridir. Serinletici aroması sayesinde en sıcak günlerde şemsiye altında dinlenmek için idealdir. Lezzetli bir Mojito hazırlamak için hafif rom, misket limonu, biraz köpüklü su, esmer şeker ve biraz taze nane yaprağı gerekir. Her şeyi bir kaşıkla iyice karıştırılmalı ve bol buzla servis edilmelidir.

 

Margarita

Bodrum Lucca Beach En İyi Yaz Kokteyli

Margarita, kesinlikle birçok ülkenin en ikonik ve karakteristik kokteyllerinden biridir. Tekila, misket limonu ve triple sec portakal aromalı şeffaf bir likör karışımından oluşan basit ve etkili bir kombinasyondur. Tarif, pürüzsüz ve homojen bir içecek elde etmek için her şeyi karıştırmayı gerektirir. Margarita, plaj günlerinize eşlik etmek için mükemmeldir.

 

Mai Tai Yaz Kokteyli

Mai Tai 

Gerçek bir tropik zevk olan Mai Tai, kendinizi cennetteymiş gibi hissetmenizi sağlayacak. Yaz mevsimi bardağınızda ! Pek çok varyasyon olsa da, taze ve meyveli karışım öncelikle rom, Curaçao likörü, orgeat şurubu ve limon suyu ile yapılır. Bazıları daha da egzotik hale getirmek için ananas ve portakal suyu eklemeyi de sever. Mai Tai yaz partileri için mükemmel!

 

 Limoncello Yaz Kokteyli

 Limoncello

Limoncello, limon kabuğunun alkolde yumuşatılması ve ardından su ve şeker şurubu ile karıştırılmasıyla elde edilen tatlı bir likördür. Saf limon suyunun ekşiliği olmadan güçlü bir limon aromasına sahiptir. Yüzyılın başlarında akşam yemeğinden sonra sindirimi rahatlatan bir içecek olarak doğdu. Ancak bugün Lucca Beach’de çok popüler hale geldi.

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: