Sahilde egzersiz yapmak tüm vücudunuzu çalıştırmanın harika bir yoludur. Aslında, plaj kumu güç, dayanıklılık ve çeviklik antrenmanı için ideal bir yüzey oluşturur. Tüm bunlar daha fazla miktarda kalori yakılmasına neden olur. Bu yazımızda size Lucca Beach’de sahilde antreman yapmak için bazı ipuçları ve egzersizler sunmak istiyoruz. Böylece tatilde antremanınızı yapıp günün geri kalanında eğlenceli vakit geçirebileceksiniz.  

Sahilde Egzersiz: Gerçekten İhtiyacınız Olan Şey 

Sahilde antrenman yapmanın güzelliği, her şeyi vücut ağırlığınızla yapabilmenizdir. Yani aslında büyük bir ekipmana gerek yok. İşte deniz kenarında antrenman yapmak için plaj çantanızda mutlaka eksik etmemeniz gerekenlerin kısa bir listesi: 

  • Egzersiz sırasında en sevdiğiniz müziği dinlemek için kulaklık ve telefonunuz 
  • Özellikle sıcak saatlerde korunmanız için güneş kremi  
  • Sıcak çarpmasını önlemek için başınızı koruyacak bir şapka; 
  • Antrenman sırasında ve sonrasında susuz kalmamanız için su ve enerji içecekleri Lucca Beach’de mevcut!

Sahilde Egzersiz Yapabileceğiniz Yerler 

Lucca Beach’de antrenmanyapacağınız yer ile ilgili hiçbir kural yoktur: hem kıyı şeridini hem de  kumu kullanabilirsiniz. Önemli olan  sizin rahatsız olmayacağınız, belki sıcaktan daha az etkilenmeniz için biraz gölge bir alan seçmektir. Deneyimlerimize dayanarak tavsiyemiz, kumun ne sıcak ne de çok soğuk olduğu kıyı bölgesidir.  

Sahilde Egzersiz Yapabileceğiniz 7 Hızlı ve Kolay Hareket

Eğitim anına geldik. Şimdi vücut şeklinizi ve kaslarınızı hareket ettirmenize yardımcı olacak 7 basit, hızlı ama etkili egzersizin neler olduğuna bakalım. Spor salonunda terleyerek elde ettiğiniz tüm çabayı ve sonuçları kaybetmeyeceksiniz ve aynı zamanda çok fazla spritze içtiğiniz için kendinizi suçlu hissetmeyeceksiniz! 

1-Su dışında kalça ve baldır egzersizi 

Karın kaslarınızı ve kalça kaslarınızı kasılmış halde tutarak suyun dışında dik durun. Bu noktada ayak parmaklarınız yere bakacak şekilde bacağınızı geriye doğru sallayın: 2 saniye düz tutun ve ardından başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi diğer bacakla da yapın, her bacak için 20 tekrara kadar. 

2-Suda tonlanmış bacaklar ve karın kasları 

Şimdi suya girme zamanı: göğsünüze gelen bir derinlik noktasına ulaşın. Şimdi dizlerinizi göğsünüze çekin, ardından başlangıçtaki pozisyonunuza geri dönün. egzersizi toplamda 10 dakika boyunca yapın, art arda iki dakikalık egzersiz ve iki dinlenme arası yapın. Bu hareket bacaklarınızındoğru tonunu korumanıza yardımcı olacak , aynı zamanda karın kaslarınızı da çalıştıracaktır. 

3-Karın kasları, kollar ve omuzlar  

Egzersizin amacı sizi suyun üstünde tutmak ve en az iki dakika boyunca yere değmemektir: aynı anda ayaklarınızı kaldırın, karın kaslarınızı kasın ve suda pedal çevirme simülasyonuna başlayın. Bu egzersizle ABS’nizi , yani karın kaslarınızı, kollarınızı ve omuzlarınızı çalıştıracaksınız . 

4-Uyluklar ve kalçalar suyun dışında 

ABS’den sonra kalçalarınızı ve uyluklarınızı çalıştırmak için plaja geri dönme zamanı. Egzersiz dik bir pozisyonun korunmasından oluşur ancak kalça kasları ve karın kasları kasılır. Bu noktada bacağınızı ayak parmağınız öne bakacak şekilde yanlara doğru uzatın. 

Pozisyonu iki saniye koruyarak ve egzersizi bacak başına 20 kez tekrarlayarak tüm uyluk ve kalça kaslarını çalıştırabileceksiniz! Egzersizi daha da zorlaştırmak mı istiyorsunuz? Bacağınızı kaldırırken, uzvunuzun yan tarafıyla kumu kaldırmaya çalışın… tabii ki rüzgara ve yakınınızda kimsenin olmamasına dikkat edin. Onu kumla kaplayabilirsiniz! 

5-Kollarınızı suya sokun 

Şimdi denize, suyun omuzlarınıza değdiği noktaya geri dönün. Gövdeniz dik ve bacaklarınız hafifçe bükülü ve yumuşakken, kollarınızı öne doğru getirin ve ellerinizi kürek gibi kullanarak suyu ön kollarınızla kuvvetli bir şekilde karıştırmaya başlayın. 

Dört dakika boyunca jakuzi efekti yapmanız gerekecek :

  • ikisi avuç içleri yukarı bakacak şekilde ve aşağıdan yukarıya doğru hareketlerle; 
  • ikisi avuç içleri aşağıya bakacak şekilde ve yukarıdan aşağıya doğru hareketlerle. 

Ne kadar çok köpük oluşursa kol antrenmanı o kadar etkili olur. 

6-Kollar ve bacaklar suda 

Bu egzersiz çok zor ama eğlenceli olacak. Suyun omuzlarınıza değdiği yerde kalın. Yapmanız gereken, dik pozisyonu koruyarak bacaklarınızı ve kollarınızı açmaktır: şimdi zıpladığınız, uzuvlarınızı birlikte açıp kapattığınız 20 tekrardan oluşan 3 set yapmanız gerekir. Egzersiz için doğal bir ağırlık görevi göreceğinden, egzersizi su altında yaptığınızdan emin olun. 

7-Son egzersiz squat 

Sırtınızı dik ve ayaklarınızı bitişik tutarak ellerinizi kalçalarınıza koyun ve bir bacağınızı 90 derece bükerek öne doğru getirin. Aynı zamanda diğer bacağınızı geriye doğru bükün ancak dizinizle kuma dokunmayın! Daha sonra başlangıç pozisyonuna dönün ve aynı hareketi diğer bacakla yapın. Egzersizi her bacakta 20 olmak üzere toplam 40 kez tekrarlayın. 

Sahilde Egzersiz Sonrası Lucca Beach’in Tadını Çıkarma  

Sahilde antrenman yapmak, spor salonundaki klasik günlere göre çok daha yüksek bir yorgunluk hissi verir! Terleyecek ve sıvı kaybedeceksiniz. Ancak endişelenmeyin kaybettiğiniz sıvıyı sağlıklı Lucca Beach içecekleriyle yerine koyabilirsiniz. Ayrıca kısa sürede yorgunluğunuzu atmak için harika manzaraya karşı rahat şezlongunuza uzanabilirsiniz.  

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: