Plaj severler yarımadada seçim yapmakta zorlanıyor. Peki Bodrum’da plaj nasıl bulunur? sizin için en iyisini bulmanıza yardımcı olacak seçenekleri ayrıntılı olarak açıklıyoruz

Gündoğan Plajı

Hem büyüklüğü (300 metre genişliğinde) hem de genel ambiyansı ile dikkat çeken Gündoğan’daki halk plajı. Merkezi bir konumda bulunan plaj, yemek yiyip içmek, su sporları yapmak ve akşamları vakit geçirmek için gidilebilecek mekanlara bir taş atımlık mesafededir. Ayrıca yakındaki (ücretli) park yerleri ile toplu taşıma ve araba ile kolayca erişilebilir.

Bodrum'da Plaj

Kumlu Plajı

Aynı zamanda en esintili olan Ortakent’teki kumlu halk plajı, yüzme tutkunlarının ilk tercihi olmayabilir. Ancak yüksek dalgalar ve rüzgara doğrudan maruz kalma, burayı en sıcak yaz günlerinde serinlemek için harika bir yer haline getirir.

Turgutreis’te tekerlekli sandalye rampası ve engelli tuvaleti bulunan listedeki tek halk plajı (plaj bu sezon büyük bir tadilattan geçmiş ve bu sayı yayınlandığında çalışma henüz tamamlanmamıştı).

Bodrum’un Kumbahçe semtinde merkezi bir konumda bulunan halk plajı, birçok yerlinin çocukluk anılarının da oluştuğu yerdir. Çakıl taşlarına ve sınırlı mahremiyete aldırmazsanız, bu konum her zaman bir seçenektir.

Gümüşlük’teki sahil şeridinin çoğu, çeşitli gelişmeler tarafından yavaş yavaş ele geçirildiğinden, hala ücretsiz olarak eğlenebileceğiniz bir yer olduğunu bilmek harika. Mahallenin rahat havasını yansıtan mekan, en sevdiğiniz yerel cazibe merkezlerine sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

Küdür halk plajı, muhtemelen yarımadanın en güzel halk plajıdır. Ulaşım açısından ulaşımı en kolay olmasa da Yalıkavak sahilinde engebeli bir araba yolculuğuna değer. Ekli piknik alanının tesiste barbekü yapmayı seven ziyaretçileri cezbettiğini unutmayın.

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: