Sahilde yürüyüş yapmak asfaltta yürümeye göre daha fazla kalori yakmanızı sağlar. Çünkü daha fazla fiziksel efor gerektirir. Üstelik bu tür bir aktivitenin spor salonunda antrenman yapmaya kıyasla hiçbir maliyeti yoktur. Lucca Beach’de güneşlenmenin, yüzmenin, dinlenmenin ve plaj tenisi oynamanın yanı sıra, sahilde, tercihen çıplak ayakla, kıyıda veya suda yürüyüş de dahil olmak üzere birçok aktivite yapabilirsiniz. Özellikle çıplak ayak sahilde yürüyüş yapmanın birçok faydası vardır. 

 

Çıplak Ayak Sahilde Yürüyüş Yapmak Dolaşımı Hızlandırır  

Kumda çıplak ayak yürümek ayağın doğal bir şekilde hareket etmesini sağlar ve dolaşımı canlandırır. Ancak fayda açısından maksimumu elde etmek için sabahın erken saatleri veya öğleden sonra geç saatler gibi sıcaklığın çok yüksek olmadığı zamanları seçmek önemlidir. Ayrıca yürüyüşü kıyıda yapmanızda fayda var. Çünkü su, ayak üzerinde ek bir faydalı masaj oluşturmaktadır.  

 

Sahilde Yürümek Ruh Halini İyileştirir

Plaj , çoğu kişi için günlük görevlerden uzaklaşmak için ideal bir yerdir. Özellikle yürüyüş, yorgunluğumuzun azaldığı, zihnimize fayda sağladığımız,  kendimize adadığımız bir an. Suda yürümek, vücuda faydalı olmasının yanı sıra, bazı çalışmalara göre beyne daha fazla kan akışı sayesinde ruh halini de iyileştiriyor. Su doğum öncesi hisleri akla getirmektedir. Yani yaşamın oluştuğu ayrıcalıklı ortam. Her birey fetal dönemde amniyotik sıvı içinde gelişimini tamamladı. Suyla temas ederek yürürken, doğum öncesi dönemi karakterize eden hoş karşılama ve korunma duyguları yeniden harekete geçiyor. Bu, yeniden şarj olmak ve tatilden geri dönüşle yüzleşmek için gerekli olan zihinsel rahatlama açısından fayda sağlıyor. 

 

Lucca Beach ve Sahilde Yürüyüş Keyfi 

Bodrum Lucca Beach, sahil yürüyüşü için ideal bir yerdir. Bembeyaz kumları, turkuaz renkli denizi ve masmavi gökyüzü ile eşsiz bir manzara seşliğinde yürürken tüm stresinizden arınacaksınız. Yürüyüş sırasında denizin sesini dinleyebilir, kumların üzerinde çıplak ayakla yürümenin keyfini çıkarabilir ve tertemiz havada zihninizi dinlendirebilirsiniz. Dilerseniz yürüyüş sonrası hafif yaz kokteyllerin tadına bakabilir, ya da aperatiflerle plaj keyfinize devam edebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: