Tatil için bavulunuzu hazırlamak her zaman heyecan verici bir andır. Daha bavulunuzu hazırlarken denizin kokusunu, açık havada geçirilen akşamları ve yazın tipik neşesini hayal etmeye başladınız değil mi? Arabayla seyahat ederken çok fazla endişelenmeden valizinizi doldurabilirsiniz. Ancak uçakla seyahat etmeye karar verdiğinizde uçakta güneş kremi taşınır mı gibi dikkate almanız gereken bazı hususlar var.  Havayolu güvenlik düzenlemeleri, kabinde izin verilen nesneler ve “yasaklananlar” konusunda katı kurallar getiriyor. 

Bu durumlarda uçağa güneş kreminin nasıl getirileceğini ve geri kalan güzellik ürünlerinin bagaj ile kabin bagajı arasında nasıl dağıtılacağını bilmeniz faydalı olacaktır. Çıkarken kendiliğinden sorular ortaya çıkıyor: “Şampuanı nereye koymalıyım?” veya “ El bagajıma sprey güneş kremi koyabilir miyim? ”: İşte uçakta güneş kremini nasıl kullanacağınızı anlamak ve güvenli ve korumalı bir bronzluk için ihtiyacınız olan her şeyi yanınızda getirebilmek için küçük bir rehber !

Uçakta Güneş Kremi: Uçaklardaki Sıvılara İlişkin Kurallar 

Bütün vazgeçilmez güzellik ürünlerinizi uçakta taşıyabilmek için izlemeniz gereken stratejiler çok basit. Sıvılar , maksimum kapasitesi 100 ml veya 100 gram olan şişe veya kaplarda muhafaza edildiği sürece, el bagajında dahi sorunsuz olarak uçaklarda taşınabilir.   

Ayrıca tüm paketler, maksimum 18×20 cm ölçülerinde ve yolcu başına maksimum bir litre kapasiteye sahip tek bir yeniden kapatılabilir şeffaf plastik torbaya yerleştirilmelidir. Güvenlik kontrolleri sırasında bu çantanın, gerekli güvenlik önlemlerine uyulduğunu doğrulayacak olan çalışanlara gösterilmesi gerekmektedir. 

Bu nedenle vazgeçilmeziniz güneş kreminiz de dahil olmak üzere en sevdiğiniz ürünleri yanınızda getirmeniz gerektiğinde, el bagajınıza çok büyük paketler değil, yalnızca 100 ml’lik küçük formatlar koymayı unutmamanız gerekecektir. Bu sayede kremleri, tıraş köpüklerini, deodorantları, maskara veya fondöten gibi sıvı makyaj malzemelerini, parfümleri, şurupları, diş macunlarını ve hatta güneş losyonlarını kabine sokabilirsiniz. Ancak Dikkat: İzin verilen kapasiteyi aşan tüm paketlere el konulacaktır! 

  

Kontrol Edilmiş Bagajdaki Sıvılara İlişkin Kurallar Nelerdir? 

Kabin için geçerli olan aynı kısıtlamalar bagajdaki sıvılar için geçerli değildir ve 100 ml’yi aşan paketler de burada bulunabilir. Valizinizi toplarken, güzellik ürünlerinizi akıllıca bölmeyi, en büyük kapları check-in yapılacak bagajınıza, seyahat boyutundaki şişelerinizi ise el bagajınıza yerleştirmeyi unutmayın. 

  

Lucca Beach’ te Aradığınız Herşey Var! 

Lucca Beach Club Bodrum, gün boyu eğlence ve aktivitelerle doludur. Plajda su sporları yapabilir, plaj voleybolu oynayabilir veya sadece güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Akşamları ise, ünlü DJ’lerin performanslarıyla eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz.  

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: