Çoğumuz için, bir aile tatili yalnızca dört ayaklı arkadaşlarınız da eğlenceye katılırsa bir aile tatili olabilir. Köpeğinizle birlikte deniz kenarında güzel bir gün geçirmek, sadık hayat arkadaşıyla birlikte yaşayanlar için vazgeçilmez bir zevktir. Siz de Bodrum’da hayvan dostu plaj arıyorsanız doğru yerdesiniz! Lucca Beach ‘e köpeğinizle birlikte gelebilirsiniz.  

Köpekler Plaja Getirilebilir mi? 

Lucca Beach Club’ta köpekler plaja getirilebilir. Köpeğinizle gölgede oturabilir, sahilde yürüyüşe çıkabilirsiniz. Ancak plajda bulunan diğer kişileri de düşünerek köpeklerin her zaman 1,5 metreden uzun olmayan bir tasma ile tutulması önemlidir.  Ayrıca köpeğinizin dışkısını toplamak için yanınızda torba getirmenizi de öneriyoruz. Bu basit kurallara uyarak köpeğinizle harika bir gün geçirebilirsiniz. 

Sahilde Köpeklerle Nasıl Baş Edilir: Faydalı İpuçları 

Yaz aylarında bir hayvanı sahile getirmek elbette onun sağlığını ve refahını düşünmek anlamına geliyor. Küçük çocuklar gibi köpekler de aşırı sıcağa tahammül edemezler. Onların sabah 11 ile akşam 4 arasında güneşte kalmalarına izin verilmesi kesinlikle önerilmez. Bu zamanlarda şiddetli güneş çarpması, sıcak çarpması ve ciltte veya parmak uçlarında yanma riskiyle karşı karşıya kalırlar. 

Köpeklerin termoregülasyon sistemi, sıcaklıklar kavurucu seviyeye ulaştığında o kadar verimli değildir: Aslında terlemezler ve vücut sıcaklıklarını düşürmenin tek yolu, mümkün olduğunca fazla hava almak için ağızlarını açmaktır. Bazen bu yeterli olmaz, özellikle hava da sıcak olduğunda, küçük dostları gölgede tutmak, içecek bir şeyler eksik etmelerine asla izin vermemek ve sık sık başlarını, patilerini ve burunlarını suyla ıslatmak çok önemlidir . 

Bazı atıştırmalıklar aynı zamanda dikkatlerini dağıtmak  için de faydalıdır. Sıcak kumla doğrudan temas etmemelerini sağlayacak küçük bir havluyu bulundurmak her zaman iyidir. Ayrıca köpeğinize dehidrasyona ve dizanteriye neden olabilecek deniz suyu içmemesini de öğretin.Plajda geçirdiğiniz her günün ardından, cildini tahriş edebilecek kum ve tuz kalıntılarını gidermek için daima tüylerini ve patilerini temizleyin. 

Köpekler Plaja Getirilebilir mi: Bodrum Hayvan Dostu Plajlar

Bodrum’da hayvan dostu plajlar diyince akla Lucca Beach gelir. Lucca Beach Bodrum’da bulunan hayvan dostu bir plajlardır.  Lucca Beach, hem insanlar hem de evcil hayvanlar için unutulmaz bir tatil deneyimi sunmaktadır. Dolayısıyla siz de ailenizin tüm bireyleri ile birlikte keyifli bir zaman geçirebilirler. Bu yaz evcil hayvanınız ile birlikte sizi Lucca Beach’e bekiyoruz!

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: