Yazın sıcak günlerinde tatilin tadını çıkarmak için ferahlatıcı plaj kokteylleri herkes için mükemmeldir. Lucca plajın rahatlatıcı atmosferinde dostlarınızla ya da yalnız başınıza, mavi gökyüzü ve deniz manzarası eşliğinde içebileceğiniz bir kokteyl, tatilinizi daha da unutulmaz kılabilir.  Plajda hangi kokteyl içilir diye merak ediyorsanız işte Lucca Beach’de her sezon en çok tercih edilen plaj kokteylleri!

Pina Colada

Plaj Kokteylleri Pina Colada

Pina Colada, tatlı ve tropik bir lezzeti ile plajın favorilerindendir. Malibu romu, hindistancevizi sütü ve taze ananas suyunun karışımından oluşan bu kokteyl, sizi adeta tropik bir cennete taşır. Pina Colada kokteylinizi daha da özel kılmak için Üzerine bir dilim taze ananas ve bir şemsiye ekliyoruz.

Mojito

Plaj Kokteylleri Mojito

Mojito, nane yaprakları, taze limon suyu, beyaz rom, şeker ve soda suyunun mükemmel bir karışımıdır. Bu kokteyl ferahlatıcı ve hafif olmasıyla bilinir. İçindeki taze nane yaprakları, serinletici bir etki yaratır.

Daiquiri

Plaj Kokteylleri Daiquiri

Daiquiri, beyaz rom, taze limon suyu ve şeker karışımından oluşur. İçindeki limonun tazeliği ve romun lezzeti, plajda tercih edilen bir kombinasyondur. Buzlu ve buzlu olmayan versiyonları mevcuttur.

Margarita

Plaj Kokteylleri Margarita

Margarita, tequila, taze limon suyu ve triple sec (portakal likörü) ile hazırlanır. Tuzla servis edilen kenar, kokteyli tatlı ve tuzlu bir deneyim haline getirir. Tropikal meyvelerle yapılan varyasyonları da Lucca’da oldukça popülerdir.

Sex on the Beach

Sex on The Beach

Sex on the Beach, votka, şeftali likörü, taze portakal suyu ve taze karpuz suyu ile yapılır. Tatlı ve meyvemsi bir lezzete sahiptir. Karpuzun ferahlatıcı tadı, sıcak bir günde mükemmel bir seçenektir.

Plaj Kokteylleri: Cuba Libre

Cuba Libre

Cuba Libre, geleneksel bir kokteyldir. Beyaz rom ile kola karışımı lezzetli bir içecektir. Lucca Beach’de limon dilimleriyle süsleyerek sunuyoruz.

Plaj Kokteylleri: Bahama Mama

Bahama Mama

Bahama Mama, beyaz ve koyu rom, muz likörü, nar ve portakal suyu karışımından oluşur. Tatlı ve tropik bir kokteyl olarak bilinir. Tatlı meyve suyu ve romun karışımı, sizi güneşin altında ferahlatacak.

Plaj Kokteylleri: Blue Lagoon

Plaj Kokteylleri Blue Lagoon

Blue Lagoon, votka, blue curaçao likörü ve limon suyu ile yapılır. Göz alıcı mavi rengi ile sıradışı ve çarpıcı bir kokteyl olarak bilinir. Tatlı ve ferahlatıcıdır.

Plaj Kokteylleri: Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

Tequila Sunrise tequila, taze portakal suyu ve grenadin (nar şurubu) ile yapılır. İsmi gün batımına benzer renkleri temsil eder. Hem göz alıcı hem de ferahlatıcı bir seçenektir.

Plaj Kokteylleri: Frozen Margarita

Frozen Margarita

Frozen Margarita, geleneksel margarita karışımının buzla karıştırılarak dondurulmuş bir versiyonudur. Sıcak günlerde serinlemek için mükemmel bir seçenektir. Üzerine misket limonu sıkabilirsiniz. 

Plaj kokteylleri, plajın serin suları ve güneşin sıcaklığı ile mükemmel bir uyum içindedir. Şimdi şezlongunuza uzanın, gözlerinizi kapatın ve en sevdiğiniz yaz kokteylini yudumlayarak tatilinizi unutulmaz kılın. 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: