Lucca Beach güneş deniz, kum, nefis yemekler, müzik!  Burada sadece güneşin altında uzanmakla kalmaz, aynı zamanda eşsiz güzellikleri fotoğraf karelerine yansıtabileceğiniz harika manzaralarla dolu. Kum tanelerinin altındaki pırıl pırıl deniz, gökyüzünden süzülen ışıklar ve masmavi gökyüzü! Tüm bu unsurlar, adeta bir tabloyu andıran fotoğrafların oluşturulmasına ilham verir. Lucca Beach atmosferinde, anın güzelliğini ölümsüzleştirmek kaçınılmazdır. Bu yaz instagram fotoğraflarınızla keşfette yer almak istiyorsanız telefonunuzda bulunması gereken 8 fotoğraf uygulaması için okumaya devam edin!

Telefonunuzda Bulunması Gereken 8 Fotoğraf Uygulaması 

Lucca Beach’de olduğunuza göre fotoğraf çekebileceğiniz birçok kompozisyona zaten sahipsiniz. İlgi alanınıza göre; yemekler, demiz, kum, günbatımı, gece hayatı, aileniz, köpeğiniz.. İlk aşama tamam olduğuna göre bu kareleri tam da istediğiniz renk, format ve duyguda aktarabilmek için size 8 fotoğraf uygulamasından bahsedeceğiz. 

 

 1- Sunlocator PRO Fotoğraf Uygulaması: Gün Batımlarını Fotoğraflamak İçin İdealdir 

Bu uygulama, çekim yapmak istediğiniz gün boyunca güneşin ve ayın konumunu tahmin etmenize olanak tanır. Bu şekilde, fotoğraf gezinizi planlamak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere önceden sahip olabileceksiniz (ör. çekim zamanı) gün doğumu , gün batımı, altın saat, mavi saat, alacakaranlık saatleri ve ayın evreleri. Sunlocator PRO‘yi kullanarak, seçtiğiniz konumda çekim için ideal ışık koşullarının ne zaman oluşacağını bilme olanağına sahip olacaksınız.  

 

2- Photopills Fotoğraf Uygulaması:  Manzara Fotoğrafçılığı Uygulaması  

Gezilerinizi en küçük fotoğraf ayrıntılarına kadar organize etmenize olanak tanıyan, zengin özelliklere sahip başka bir uygulama, çok fazla zaman tasarrufu sağlıyor. Konumu belirledikten sonra, uygulama, sahnenin en iyi ışık koşullarını sunacağı tarih ve saati basitçe hesaplar. Manzara fotoğrafçılığı için özellikle kullanışlıdır. 

 

3- Pro Cam X Fotoğraf Uygulamas:  Gece Fotoğraflarına Yönelik Uygulama

Akıllı telefonunuzu profesyonel bir kameraya dönüştürerek fotoğraf çekebilirsiniz. Gece fotoğrafları için ISO Pozlama, beyaz dengesi, odaklama ve daha üst seviyelere taşıyacak birçok özellik sunuyor.  

 

4- Nightcap Camera: Yıldızların Fotoğrafını Çekmeye Yönelik Fotoğrafçılık Uygulaması

Nightcap Kameralı, iPhone ve  düşük ışık koşullarında harika çekimler yapabileceğiniz çok sayıda moda sahiptir. Uzun pozlama modu, daha az parazitle fotoğraf çekmenize olanak tanır. Işık huzmesi modu ile havai fişekler veya gece trafiği gibi hareketli ışıkları yakalayabilirsiniz. Öte yandan yıldız modu, yıldızlı bir gökyüzünü, Kuzey Işıklarını ve çok daha fazlasını fotoğraflamak için mükemmeldir.  

 

5- Focos: Portre Fotoğraflarına Yönelik Uygulama 

Bu uygulama, iOS için kullanılabilir, görsellerinizde sınırsız değişiklik yapmanıza olanak veriyor. Ayrıca profesyonel kameralarda olduğu gibi farklı bokeh efektleri oluşturma ve görüntüyü 3D olarak görüntüleme olanağına da sahip olacaksınız; böylece ışıkları, renkleri, derinliği ve gölgeleri daha iyi ayarlayabilirsiniz. 

 

6- Snapseed: Tüm Fotoğrafçıların Erişebileceği Fotoğraf Düzenleyici  

Bu fotoğraf düzenleme uygulaması, kullanıcıların mevcut çok sayıda ayarlamayı ve aracı kullanarak ve uygulayarak görsellerin sonradan prodüksiyonunu yapmasına olanak tanır. Çok sayıda ilgi çekici özelliği vardır. Amatör fotoğrafçılar veya daha karmaşık uygulamaları kullanma ihtiyacı hissetmeyen profesyoneller tarafından sıklıkla kullanılıyor. 

 

7- Pixlr ile Yaratıcılığınızı Keşfedin

Tüm fotoğrafçılar için çok eğlenceli ve kullanımı kolay bir düzenleme uygulaması. Hem kişisel hem de profesyoneller için uygundur. Gerçekten orijinal bir Instagram Akışı oluşturmak istiyorsanız yeri doldurulamaz!  

 

8- Çekimlerinizi Gurushots ile Paylaşın

Dünyanın her yerinden fotoğraf meraklılarını buluşturan bir fotoğraf uygulamasıdır. Fotoğraflarınızı yayınlayabilecek ve milyonlarca fotoğrafçıdan yorum ve oy alabileceksiniz.  Ayrıca, farklı türlerde temalı fotoğraf yarışmalarına katılma fırsatına da sahip olacaksınız. Sponsorlu yarışmalarda fotoğraflarınızın çeşitli galerilerde sergilenmesi gibi gerçek ödüller de kazanabilirsiniz.   

Artık fotoğraf uygulamaları hakkında daha kapsamlı bir vizyona sahipsiniz.  İsterseniz çekimlerinizi Instagram üzerinden Lucca Beach’i etiketleyerek paylaşabilirsiniz. 

 

İlginizi çekecek diğer yazılar: