Aileniz ile birlikte bu yaz nereye ve ne zaman gideceğinizi mi düşünüyorsunuz? Kalabalıktan uzak bir tatil düşünüyorsanız Haziran Ayında Bodrum Tatili yapmak mükemmel bir seçim olabilir. Bodrum, denizin berrak olduğu bu dönemde, dinlenebileceğiniz harika bir tatil beldesidir. Ayrıca Lucca Beach’te sezonu açmak size farklı avantajlar da sağlayacaktır.  Gelin haziran ayında Bodrum tatiline çıkmanız için 5 nedene bakalım! 

 

1- Haziran Ayında Bodrum ‘da Hava Sıcak Ama Çok Fazla Değil

Bahar mevsimini geride bırakıp güneşli günlerin tadını çıkarma isteği her zaman çok cazip! Haziran ayında hava ne çok sıcak ne de soğuktur. Bu da açık hava aktivitelerinden sonuna kadar keyif almanıza olanak tanır. Örneğin yaz sıcağından endişe etmeden bisiklet kiralayıp bölgede birçok geziye çıkabilirsiniz. Ayrıca akşamın serinliğinden faydalanırken mini golf oynayarak eğlenebilirsiniz. Yaz sıcakları bastırmadan mükemmel havadan faydalanabilirsiniz. 

 

2- Doğa Bir Başka Güzel

Dünyanın birçok yerinde Haziran ayı, çiçek açan manzaraları hayranlıkla izlemek için ideal bir zamandır. Bodrum begonvil ile özdeşleşmiştir ve tam da bu dönemde çiçek açar. Ayrıca Bodrum ve çevresi, doğa yürüyüşü ve trekking için mükemmel parkurlara ev sahipliği yapıyor. Haziran ayında serin havalarda bu parkurları keşfetmek oldukça keyifli olacaktır. 

 

3- Bodrum ve Lucca Beach Daha Sakindir 

Temmuz ve Ağustos aylarında Bodrum tatili daha çok tercih ediliyor. Haziran ayında tatile çıkmak bu nedenle daha az kalabalık anlamına geliyor. Haziran ayında Bodrum tatili ile Lucca Beach’in tadını tam olarak çıkarabilirsiniz. Bu dönemin sakinliği sayesinde daha sakin deneyimler yaşayabilirsiniz. Ayrıca turist kalabalığından ve yüksek sezonun bitmek bilmeyen kuyruklarından endişe duymadan Bodrum müzelerini ziyaret edebilirsiniz. 

 

4- Haziran Ayında Bodrum’da Birçok Etkinlik Var

Haziran ayında Bodrum’da çeşitli etkinlikler ve festivaller düzenlenmektedir. Bunlar arasında konserler, sanat sergileri, yelken yarışları ve diğer kültürel etkinlikler bulunmaktadır. Bu etkinlikler, Bodrum’un yerel yaşamını ve kültürünü daha yakından deneyimlemenize olanak tanır.

 

5- Haziran Ayında Bodrum Tatili Daha Uygun Fiyatlarda

Son avantaj ama bir o kadar da önemlisi: Bodrum’da birçok tatil merkezi ve kamp alanı haziran ayı için yoğun aylara göre daha avantajlı fiyatlar sunmaktadır. 

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: