Bodrum Göltürkbükü mevkiine 3 kilometre uzaklıktaki Cennet Koyu, ulaşım problemi yaşamayan bir yerdir. Binek araçlarla kolaylıkla ulaşılabilir ve ulaşım açısından her hangi bir sorun yaşanmamaktadır. Koy Muğla iline 134, Bodrum’a ise 20 kilometre uzaklıktadır.

İstanbul’dan 12 saatlik bir yolculuk sonrası Fethiye ilçesine ulaşılmaktadır. Dalaman Havalimanı vasıtasıyla uçak yolu ile ulaşım çok daha kolaydır. Denizden teknelerle 20 dakika gibi bir sürede koya ulaşılmaktadır. Yayan gitmek isteyenler 2 veya 3 saatlik bir yolu göze almalıdır. Faralya Köyü Kabak Koyu’nda yer alan bir yerleşim yeridir. Buraya ulaşıldığı zaman artık ulaşım sorunu kalmamaktadır. Cennet Koyuna kadar minibüsler yolucu taşımaktadır. Likya Yolu’nu kullanarak 40 dakikalık bir yürüyüşle sahile ulaşılabilmektedir. Kampçılar genellikle Likya Yolunu tercih ediyor ve doğa yürüyüşü yapıyor.

Cennet Koyu’na toplu taşıma araçları sefer düzenlememektedir. Otostop veya taksi ile gidilebilir. Göltürkbükü’ne gelip buradan taksi ile koya gidilebilir. Bu bölgede konaklama seçenekleri sınırlıdır. Cennet Koyu’nda konaklamanın tek yolu çadırdır. Kamp hayatını sevenler için bu koyda çadır kurmak, güneşin doğuşunu ve batışını seyretmek ayrı bir zevktir.

Koyda her hangi bir görevli veya sorumlu bulunmuyor. Koya girişler ücretsizdir. Yakınlarda otel olsa da kampçılar çadırı tercih etmektedir. Tamamen doğal olması nedeniyle tuvalet veya duş gibi yerler bulunmamaktadır. Göltürkbükü’ne giderek tuvalet ihtiyacı ve duş ihtiyacı karşılanabilir.

Lucca Beach İle Cennet Koyu ‘nda Eğlence Var 

Öte yandan bir süre önce Bodrum Cennet Koyu ‘nda açılan Lucca Beach de şimdiden bölgenin en sevilen mekanı olmuş durumda. Cennet Koyu’na gelenler eğlenceli vakitler, birbirinden güzel menüler, harika içecekler için Lucca Beach ile tanışmaya geliyor.

Lucca Beach ile değişen Cennet Koyu’nun çehresinin tadına varmak için Lucca Beach’te rezervasyonunuzu şimdiden yaptırın.

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar: